Цврста карпа Тајмери World Class Support

Penny Auction Scripts

Easy To Understand Pricing Quick Setup Times

Ecommerce Solution

Beautiful Templates In several different layouts, easy to customize

Penny Auction Website

Mobile Responsive Works on all devices and resolutuions

Penny Auction Business

Video: Пени аукција на софтвер - RapidAuctionSoft

Пени аукција на софтвер

Quick Contact

We will get back to you shortly

* We respect your privacy

RapidAucionSoftPenny Auction Software Designers

Spread the love

Ви благодариме за кои доаѓаат во RapidAuctionSoft продавачи и дизајнерите на Пени аукција на софтвер и најдобар PHP Пени аукција сценарио достапен

Start a Penny Auction Website with NO MONEY DOWNask us how

We Now Have Falling Price Auctions ala Tumbledeal!

Ebay and TopHatter style Auctions Coming Soon!

New Bid Types Auction Specific for seated auctions, Guest Bids, Member Bids are all sortable as to how you would like them spent, this encourages more bidding and more engaging auctions!

We now have Clearance style auctions, do you remember Filene’s Basement?

Проверете ги нашите Демос страница

Дознај повеќе за нас

Што Видови на аукција Дали имаме?

We are now able to offer Pay As You Go Integrations. We charge you a small fee for each transaction that you conduct using our platform. We believe strongly that everyone should be able to start an e-commerce business regardless of how limited their resources might be!!!

Пени аукција на софтвер сега со крипто валута, членство, капка превозот и рекламирање поддршка

Already have a penny auction website?
Ја остави неподдржан вашиот софтвер продавач?
Дали е тоа врз основа на стара технологија?
Дали таа има грешки?
Дали тоа се сруши?
Дали пораки завршуваат во спам?
Е вашата оптимизација не работи? Зарем тоа не е мобилни пријателски?

Ние можеме да се интегрираат вашиот дизајн и содржина во нашата многу супериорен систем

нова надградба – Вклучува подобар агол на слики (Одбери од 3 стилови и 8 бои, сите динамички текст сега е поддржан јазик исто така), RSS, RSS + Atom гасови, Sitemaps за аукции и содржината CMS и бројни други промени!!!

We look forward to discussing your Penny Auction Website ideas with you. Секој клиент има свои идеи и уживаат пишување сопствени аукција законик, ништо не е до комплексни за нас. Ние се возбудувам за сите наши клиенти идеи, всушност тоа е најдобриот дел од нашата работа…ние сакаме да ги споделат во вашата возбуда

1-603-557-1563

Јавете ни секое време, Ние работиме со компании во странство цело време

Значи вие сте сериозни во врска со е-трговија или Penny Auction Software business?

Сте го направиле вашето истражување и да слуша лоши приказни за други платформи за е-трговија, и се загрижени за купување од реномирани извор. Па ние имаме грб.

Со бесплатни надградби гаранција дека е најдобар во бизнисот и најдолго пробен период кои некогаш сме виделе.

Пробајте го ова за 14 дена ризик бесплатно на еден од нашите сервери…и кога сте подготвени да се распореди свој сервер, or choose one of our hosted solutions

најмодерниот

Пени аукција на софтвер

и

Пени аукција сценарио

Достапно

Дали ви треба Penny Auction Software Solution, Пени аукција сценарио Решенија or an E-Commerce Solution

Quibids, Dealdash, Orangidz клон
We are now able to offer Pay As You Go Integrations. We charge you a small fee for each transaction that you conduct using our platform. We believe strongly that everyone should be able to start an e-commerce business regardless of how limited their resources might be!!!

Најдобар Пени аукција на софтвер,Penny Auction Script Solution Достапно

во 2018 забележавме дека неколку продавачи на Пени аукција на софтвер и E-commerce software were using outdated techniques and little if no modern frameworks. Па почнавме пишување, ние напиша нашиот код од земјата нагоре со користење CodeIgniter за нашите PHP.

CodeIgniter е модерна MVC рамка (модел, поглед, управувач), кој ги дели логика таму каде што е потребно, тоа е супер лесно да се научат и да се развие за, е побрз отколку типични PHP, повеќе сигурни и повеќе во иднина доказ.

More Ways to Pay for your Penny Auction Business or E-commerce Business than any other company provides

UpBids Клон - Пени аукција на софтвер
We are now able to offer Pay As You Go Integrations. We charge you a small fee for each transaction that you conduct using our platform. We believe strongly that everyone should be able to start an e-commerce business regardless of how limited their resources might be!!!

Но, тоа не беше доволно, ние, исто така, сфати дека причината зошто повеќето PHP само Пени аукција на софтвер сервери не успеваат е затоа што тие се потпираат врз AJAX тајмери, наддавање и пораки. Значи се пресели сето ова да Socket.io и Node.JS. Што значи дека серверот може да испраќа пораки директно на клиентот, без потреба за клиент постојано бара нови податоци.

Нашите тајмери, всушност, ги пратите наддавање во 1000. е дел од секунда. Што значи дека нашите предлози е побрз, постабилен и посигурен од други решенија. Не грижете се за некој жалат изгубиле втора кандидатура.

Нашите предлози се следи попрецизно од други сајтови. Вие буквално може да се види на високо промена понудувач во истата секунда кога повеќе корисници кандидатурата во исто време.

Светска класа Пени аукција дизајн

среќен Тема - Пени аукција сценарио
We are now able to offer Pay As You Go Integrations. We charge you a small fee for each transaction that you conduct using our platform. We believe strongly that everyone should be able to start an e-commerce business regardless of how limited their resources might be!!!

Конечно сфативме повеќето потенцијални клиенти се чувствуваат поудобно да плаќаат за хостинг и одржување во лесно месечни рати, за Сигурен оптоварување избалансиран сервери, обезбедени од страна на еден од најдобрите серверот компании во светот! Значи ние се справи сè за вас.

Ако прерасне заеднички сервер, тогаш може и ќе се преселите на вашиот сопствен сервер, ако треба,. Но, се уште ќе имаат сите бенефиции на нашата верзија контролирани софтвер.

За многу кратко време сите сите нови клиенти добиваат бесплатна инсталација, 5 часови на обука и 5 часа на бесплатни дизајн.

We offer more than just Penny Auction Solutions

Побарате од нас за нашите количката приклучок.

Поддржува додавање на нови јазици

Цврста карпа тајмери, следи во илјадинки од секунда. Што го прави повеќето точни наддавање систем достапен.

Пробајте пред да ја купите. слободен 2 недела судењето.

Тековни клоновите вклучуваат

 • Quibids
 • портокал понудите
 • Dealdash
 • Upbids
 • Exhibia
 • Bidknight
 • Coinhawk
Dealash Клон - Пени аукција сценарио
Now with up to 5 distinct bid types

Ние, исто така имаат 25 теми Пени аукција на софтвер кој може да се примени на сите наши производи, што значи поголема флексибилност во Дизајн за вашиот Пени аукција на софтвер

Прашајте за други видови на аукција, ние се направи многу повеќе од само Пени аукција на софтвер

Проверете нашата живо демо На нашиот сајт демо!!!

Пени аукција на софтвер карактеристики

  • Регистрација Обично пред ставање на понуда, корисникот е потребно да се регистрирате.
  • Најава Корисниците можат да се потпора на многу предности да се биде член – влезете во нивната сметка страница, место обид, додадете средства на индивидуалната сметка и многу повеќе функции.
темна тема - Пени аукција сценарио
With recurring member and advertising support
 • Купување на кредит / Додај Биланс Корисниците можат да купат кредити и додадете рамнотежа на нивната сметка или преку исплата портал, банка, или директен депозит пред ставање на понуда.
 • Место понудите Корисниците можат да изберат еден производ и место обид. Корисникот може да се постави како многу понуди како што тие сакаат се додека не победи. Тие, исто така, може или да направи ниту една понуда или да го зачувате на нивната понуда и употреба Bidbutler автоматски да конкурираат на нивно име.
 • Bidbutler Bidbutler, исто така, повика на АвтНаддаване или предлог на мајсторот, е местото каде што систем става спаси ценови автоматски на секои десет секунди, или кое што интервал ке го определи.
 • SMS понудите Вие не треба да се регистрирате и најавите за кандидатурата на SMS. информации наддавање SMS порака може да се види во сродни аукција и може да се постави од страна на администраторот на сајтот.
 • Во живо Историја понуда Корисниците можат да се види нивните сопствени и други наддавање активности во делот на историјата понуда во страницата со детали за производот.
 • Победникот Победникот на аукцијата е последната личност да поставите понуда кога ќе дојде време ќе стигне до нула секунди. Победникот плаќа крајната цена за предмет на аукција (кој ќе биде пониска од реалната цена).
  • Видови на аукција Постојат многу видови на аукција на пазарот; сепак, од најпопуларните видови се Редовна аукција, Фиксна цена на аукција, Nilbitter аукција, Слободен аукција и Дебитант аукција.
  • CMS систем за управување со содржини (CMS), е местото каде што можете да креирате различни пребарување мотор пријателски страници за вашиот аукција сајт – како што се За нас, Контактирајте не, Политика за приватност, Услови & Услови, Најчесто поставувани прашања, помогне, Како работиме и така натаму.
Quibids Клон - Пени аукција сценарио
Built in Drop Shipping Support

на корисничка сметка

Тековни Наддавање Листа на аукција – Тука можете да ја видите вашата тековна / информации наддавање живо аукција е.

Освои Листа на аукција – Од тука можете да ја видите вашата листа за добивање на аукции и плаќаат крајната цена.

Понудата Историја Архива – Корисниците може да видите нивната понуда архива од тука.

Додади е пронајдено (Набавка на понудата Pack) – Корисниците можат да додадете рамнотежа со цел да поставите понуда од овој дел.

Метод за плаќање – Корисниците можат да изберат било кој начин на плаќање, сите многу сигурен, и плаќаат крајната цена на аукцијата е. PayPal е исплата портал стандардно.

Историја на трансакции – Корисниците може да видите сите нивни активности трансакција од овој дел.

откупи законик – Корисниците може да се откупи специјална понуда кодови кои се обезбедени од страна на админ како форма на сајт промоција.

Погледнете на пријател – Корисниците може да се однесува како многу пријатели како што сакаат. За секој упат тие исто така може да добие бонус кредити поставени од страна на админ.

Промени го пасвордот – Корисниците можат да ја смените лозинката нивната сметка од тука.

затворена сметка – Корисниците можат да ги затворат своите сметки и тие не можат да ги отворат своите сметка со истиот е-мејл адреса повторно.

Билтен Поставување – Корисниците може или да ја вклучите или исклучите опцијата за Билтен Претплати од овој дел.

 • Зачленете Билтен посетители да се регистрирате за аукција билтен за да добивате известувања, новости и понуди.
 • Категорија за управување со администратор може да управуваат со (додадете, промените или избришете) категории и пребарување на категории или по име или проект.
 • Аукции управување Админ да додадете, промените или избришете аукции и од пребарувањето за нив по име, статус, вид и матичен. Админ исто така може да го копирате истата аукција, како и се погледне во него е наддавање историја и други детали.
 • Аукции Извештај / испорака Админ може да се види во извештајот на победничкиот аукција или детали на победникот. Админот може да го промени статусот во очекување на аукцијата за испорака од овој дел.
 • Веб-страница поставување на админ да ги поставите сајт од овој дел.
 • Член на Управниот администраторот може или да го додадете, уредувате или избришете корисници или да пребарувате за статусот, име и проект. Админ исто така може да се види наддавање на корисниците & трансакција историја.
 • CMS администраторот може да го додадете, уредувате или избришете кој било од содржината на сајтот, како што се помош, Најчесто поставувани прашања, Политика за приватност и така натаму.
 • Е-поставување на админ да изберете поставување на e-mail од овој дел – активирање на е-маил, заборавена лозинка итн.
 • Управување победник на админ може да се постави листа на победникот со нивниот имиџ, адреса, и нивните одговори.
 • Статистика сајт администраторот може да го видите извештајот на веб-сајтот и извоз на извештајот во CSV формат.
 • Поставување на временската зона за администраторот може да поставите поставката на неговата земја за временската зона од овој дел.
 • Специјална понуда / промоција за управување со
 • Времето на админ може да се постави специјални понуди и бонуси за промовирање на нивниот веб-сајт. Бонус кодови ќе имаат пропишаниот рок.
  Најди информации за програмите Тема - Пени аукција сценарио
  Crypto Currency Enabled
 • Бонус поставување на админ може да се постави за регистрација и упатување бонуси.
 • Понудата за управување со пакет администраторот може да поставите различни пакети понуда заедно со бесплатен кредит. Администраторот може да го додадете, промените или избришете секоја понуда Pack.
 • Помош / ЧПП менаџмент Креирај страници за помош и прашања, заедно со опис.
 • IP Забрани администраторот може да го блокира секој IP за понатамошен пристап сајт.
 • Променете ја лозинката на администраторот може да ја промените лозинката нивната сметка од тука.
 • Поддршката во живо
 • пауза Аукции
 • Авто relist и авто листа аукции
 • Пријавете се со Фејсбук или Твитер
 • бројни Addons / додатоци и optiona карактеристики
 • Напишано во модерни рамки што значи дека е стабилна и предвидлива  Recent Posts

 • New Auction Types

  We have just addedClearanceauctions, similar to those old school Filene’s Basement rollbacks some of us remember from childhood. And willl introduceFalling Priceauctions like tophatter and tumbledeal. We continue to develop an Ebay style auction type as well

 • Two New Auction Types

  We are introducingpractice auctions”…where only new users can bidand the bids are supplied for them for that specific auction. As well as member’s only auctions. With 20 auction filters and 5 different bid types the possibilities for custom auction types is now limited only by your imagination.

 • Increased Accuracy of Bids

  With the advent and rapid deployment of technologies like GigSpeed internet and 5G, we have increased the accuracy in which we track bids from thousands of a second to billionths of a second. This means our software will enjoy better longevity than our competitors as these new technologies become mainstream

 • All Subscriptions Come with

  All Subscriptions Come with Free Hosting, на $65 per month value! 24 Hour Support and Maintenance! 3 Free Email Accounts! SEO support! 5 Free Hours of Design Support! Free Training and Upgrades as needed!

 • Pay As You Go

  We are now able to offer Pay As You Go Integrations. We charge you a small fee for each transaction that you conduct using our platform. We believe strongly that everyone should be able to start an e-commerce business regardless of how limited their resources might be!!!

No items, feed is empty.

 • N50,000 (free bids only) November 14, 2019N50,000 to be won using N0.00!!! Product is N50,000 voucher It can be converted to cash Participation is free; the auction uses free bid points Get free bid points from Telegram group here. Or click h
 • N250,000 November 14, 2019N250,000 to be won!!! Auction will not start unless the number of seats stated are occupied. If for some reason the auction starts and ends without the seats being completed, bids will be refunded to
 • 600sqm Plot November 14, 2019You may choose to reject the primary land on offer and select a plot from anywhere in Nigeria. The primary plot of land is 600sqm, located at Ibeju-Lekki, in Lagos. The Title is government excisio
 • 200k shopping coupon November 14, 2019Shop till youtireThe winner gets a N200,000 coupon to shop in any store of his choice, in any part of Nigeria. All interested users simply engage themselves in a bidding game, i.e. auction. Once a
 • N300,000 (free bids only) November 14, 2019N50,000 to be won using N0.00!!! Product is N300,000 voucher It can be converted to cash Participation is free; the auction uses free bid points Get free bid points from Telegram group here. Or click
 • 200k shopping coupon November 14, 2019Shop till youtireThe winner gets a N200,000 coupon to shop in any store of his choice, in any part of Nigeria. All interested users simply engage themselves in a bidding game, i.e. auction. Once a
 • MTN N1000 November 14, 2019Mtn N1000 Auction will not start unless the number of seats stated are occupied. If for some reason the auction starts and ends without the seats being completed, bids will be refunded to everyone and
 • Hp Notebook 15-bs159nia Intel Core I3 November 14, 2019Hp Notebook 15-bs159nia Intel Core I3 (4GB RAM, 500GB HDD) 15.6-Inch Free DOS LaptopJet Black Operating System: FreeDOS 2.0 Internal Drive: 500 GB 5400 rpm SATA Memory: 4 GB DDR3L-1600 SDRAM (1 x
 • N12,000 (free bids only) November 14, 2019This auction uses free bids only. The prize is available as crypto equivalent of the Naira value. It will be converted to Naira and paid into winner’s account.
 • N1.5 million November 14, 2019N1,500,000 to be won!!! Auction will not start unless the number of seats stated are occupied. If for some reason the auction starts and ends without the seats being completed, bids will be refunded t
 • 110GB MTN Data November 14, 2019110GB Data Mtn Can be converted to N50,000 airtime Airtime can be sold easily in Fundscheap customer care group. Auction starts at N0.01 and the last person to bid wins the discount. All other partici
 • MTN N1000 November 14, 2019Mtn N1000 Auction will not start unless the number of seats stated are occupied. If for some reason the auction starts and ends without the seats being completed, bids will be refunded to everyone and
 • Huawei Y9 2019 November 14, 2019Huawei Y9 Prime 2019 6.59-Inch (4GB, 128GB ROM) Android 9, 16MP Pop-up Selfie Camera, 4000 MAh 4G Smartphone KEY FEATURES 6.5-inch, IPS LCD capacitive touchscreen, 1080 x 2340 pixels (396 ppi) Rear ca
 • 600sqm Plot November 14, 2019You may choose to reject the primary land on offer and select a plot from anywhere in Nigeria. The primary plot of land is 600sqm, located at Ibeju-Lekki, in Lagos. The Title is government excisio
 • N250,000 November 14, 2019N250,000 to be won!!! Auction will not start unless the number of seats stated are occupied. If for some reason the auction starts and ends without the seats being completed, bids will be refunded to
 • Huawei Y9 2019 November 14, 2019Huawei Y9 Prime 2019 6.59-Inch (4GB, 128GB ROM) Android 9, 16MP Pop-up Selfie Camera, 4000 MAh 4G Smartphone KEY FEATURES 6.5-inch, IPS LCD capacitive touchscreen, 1080 x 2340 pixels (396 ppi) Rear ca
 • Rent monthly to own November 14, 2019Easiest way to become a landlord in Nigeria. By far!!! Start your journey to becoming a serial landlord. This auction is for a monthly rent to own ( rent2own ) contract for a two bedroom flat. To
 • Rent monthly to own November 14, 2019Easiest way to become a landlord in Nigeria. By far!!! Start your journey to becoming a serial landlord. This auction is for a monthly rent to own ( rent2own ) contract for a two bedroom flat. To
 • 110GB MTN (Free bid points only) November 14, 2019FREE BIDS ONLY 110GB Data Mtn Can be converted to N50,000 airtime Airtime can be sold easily in Fundscheap customer care group. This auction uses free bids. If you do not have enough free bids, get
 • N100,000 crypt. Can be converted 2 Naira November 14, 2019 N100,000 to be won!!! Auction will not start unless the number of seats stated are occupied. If for some reason the auction starts and ends without the seats being completed, bids will be refunded t
 • Become a Member November 14, 2019Test Member content

Error: Feed has an error or is not valid